Зниження price caps може призвести до віялових відключень електроенергії

Зниження price caps може призвести до віялових відключень електроенергії Фото: facebook.com/myhajlo.bondar

Зниження верхньої межі вартості електроенергії (price caps) не дозволить ТЕС закупити вугілля, що призведе до віялових відключень електроенергії. Про це написав народний депутат України Михайло Бондар на своїй сторінці в Facebook, повідомляє "LB.ua". Об этом сообщает bombi-no.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Головне застереження проти зниження прайс-кепів ось у чому: на світових ринках енергоносії — газ, вугілля, мазут — традиційно дорожчають з жовтня по березень. Тому знижувати прайс-кепи, зважаючи на поточну ціну вугілля, я не радив би. Якщо знизити прайс-кепи на осінньо-зимовий період, то вугілля ТЕС не куплять. А якщо не куплять, то нас очікують віялові відключення. Я сподівався, це ми залишили в минулому..." — написав Бондар.

На його думку, аргументи ініціаторів такого рішення не витримують критики. Зокрема, на закид голови комітету ВР з питань ПЕК Андрія Геруса щодо зниження вартості вугілля на світових ринках він відповів, що вартість паливної складової в тарифі ТЕС так само знизилася.

"Про тариф. На 2019-й він планувався НКРЕКП у розмірі 2,07 грн/кВт-год. Фактичний тариф — 1,51 грн/кВт-год. Маємо зниження на 27%. Але треба врахувати, що паливна складова становить 70% собівартості. Отже, нескладно підрахувати, що паливна складова знизилася на 35%. Є 35% зниження світової ціни вугілля та 35% зменшення вартості паливної складової в тарифі ТЕС", — пояснив Бондар.

Крім того, він додав, що зниження цінових обмежень вдарить по державних шахтах і спричинить подальше зростання заборгованості із зарплат перед гірниками шахт.

"Зниження верхньої межі ціни електроенергії боляче вдарить по шахтах. Енергетики будуть змушені купувати в них вугілля за нижчою ціною. За собівартості вугілля шахт 3,9 тис. грн/т це може остаточно добити державний вугільний сектор, заборгованість із зарплати в якому становить 1,3 млрд₴ Ініціатори зниження прайс-кепів це врахували? Дуже хочу побачити від них відповідні викладки і обґрунтування", — написав Бондар.

Нагадаємо, що Національне антикорупційне бюро (НАБУ) в судовому порядку визнало недійсним договір між ПАТ "Азот" бізнесмена Дмитра Фірташа, ПрАТ "Енергомережа" та ПАТ "Черкасиобленерго", за яким інтересам держави завдано збитків у розмірі понад 47 млн гривень.


Джерело статті: “https://ipress.ua/news/znyzhennya_price_caps_mozhe_pryzvesty_do_viyalovyh_vidklyuchen_elektroenergii__chlen_komitetu_vr_z_pytan_ene_301226.html”

ТОП новости

Разное

Вход

Меню пользователя