Сепаратисти святкують перемогу: як у «ЛДНР» відреагували на «формулу Штайнмайєра»


Запропонований варіант урегулювання конфлікту на Донбасі у вигляді так званої «формули Штайнмайєра» викликав бурхливу реакцію у засобах масової інформації не тільки в Україні, а й на тимчасово окупованих територіях. Втім, якщо в містах України проходять акції з гаслом «Ні капітуляції», то в самопроголошених республіках святкують перемогу. Про реакцію сепаратистів на «формулу Штайнмайєра» пише блогер Олександр Верум на сайті «Обозреватель». Об этом сообщает wallnews.in.ua со ссылкой на СМИ.

«Кому війна, а кому мати рідна», – стара народна мудрість, в якій йдеться про те, хто навіть у важкі для всіх хвилини життя переслідує свій інтерес, шукає вигоду, нехтуючи чужими проблемами.

Просто бурю емоцій викликав факт узгодження 1 жовтня 2019 року українською стороною тимчасової контактної групи в Мінську так званої «формули Штайнмаєра» щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Одні кричать про «Зрада», інші про «Перемозі» … Істина, напевно, як завжди посередині! Але зараз не зовсім про це.

Дуже цікавою є інтерпретація всього цього «офіційною владою» окупованих територій, яка оримала нові методички від своїх кураторів з «Кремля».

З самого ранку 2 жовтня на головному «сепарскому» ресурсі «ДАН» вже публікується спільна заява ватажків «ЛДНР» Пасічника і Пушиліна.

«Україна вчора визнала особливе право народу Донбасу на самостійне визначення своєї долі. Ми самі будемо вирішувати, якою мовою говорити, якою буде наша економіка, як буде формуватися наша судова система, як буде захищати наших громадян наша народна міліція і як ми будемо інтегруватися з Росією. Це наша справа, наша мета», – йдеться в заяві сепаратистів.

Окрім того лідери сепаратистських республік висловлюють погрози у бік президента України Володимира Зеленського.

«Коли він (Зеленський) говорить, що вибори на Донбасі пройдуть тільки після того, як Україна отримає контроль над кордоном, він не розуміє, що не йому вирішувати, коли у нас пройдуть вибори, а нам. Ніякого контролю над кордоном київська влада не отримає», – заявляють терористи.

«Будь-які зміни закону про особливий статус повинні бути узгоджені з ДНР і ЛНР. В іншому випадку ці зміни будуть грубо порушувати Мінські угоди, і виявляться юридично нікчемні. Хочемо застерегти пана Зеленського від необачних дій. Якщо він хоче домогтися мирного співіснування з ДНР і ЛНР, нехай вступає в прямий діалог з нами, а не робить непродумані і безглузді односторонні заяви», – в ультимативній формі звертаються маріонетки кремля до президента України.

Також сепаратисти на своїх інформаційних ресурсах заявили, що Київ з підписанням«формули Штайнмайера» визнав Донбас суб’єктом міжнародної політики.

Ось як! У цій статейку цілий «керівник фракції» Донецька Республіка «в Народному Раді ДНР» Валерій Скороходов проголошує:

«Вчора ми отримали політичну перемогу. Київ виконав передумови зустрічі в нормандському форматі, серед яких імплементація «формули Штайнмайера». Це означає, що Україна визнала Донбас повноцінним учасником переговорів. Це означає, що Київ визнав, що ми вже відбулися як суб’єкти міжнародної політики і права», – заявив так званий «керівник фракції у народній раді ДНР» Валерій Скороходов.

Про те, що представник України в Мінську Леонід Кучма відмовився підписувати спільний документ з представниками «ЛДНР» скромно замовчується.

«І незалежно від того, буде Україна реалізовувати підписану формулу чи ні, ми і далі будемо рухатися по вибраному ще в 2014 році шляху – посилювати державні інститути, нарощувати обороноздатність, зміцнювати економіку і активізувати інтеграцію з Російською Федерацією, щоб в кінцевому підсумку реалізувати повністю своє право на самовизначення», – заявляють сепаратисти на своїх інформаційних ресурсах.

«Що ж з усього цього випливає? Як на мене, то відповідь очевидна! Росія розраховувала на не зовсім таку «формулу Штайнмайера», і мир на Донбасі не потрібен ні окупаційної владі “молодих республік”, які звикли заробляти на людському горі і війні, ні Росії, яка вирішує свої геополітичні питання за рахунок місцевого населення, що зазнало лиха і позбавлення! Шкода тільки, що дуже багато жителів Донбасу цього не розуміють, або не хочуть розуміти. Для них і далі Київ, який зриває «мінські угоди» і «продовжує політику конфронтації» буде в усьому винен! А ось відповісти на просте запитання – “навіщо Україні потрібний Донбас на таких умовах?» – хтось зможе? Ну звичайно ж крім керівників «новоспечених суб’єктів міжнародного права», і їх кураторів в Москві!», – робить висновок блогер Олександр Верум.

Нагадаємо, сьогодні, 3 жовтня у Луцьку відбулася акція «Ні капітуляції». Активісти передали голові Волинської обласної ради звернення до вищих органів державної влади України з вимогою відмовитися від виконання так званої «формули Штайнмайєра».


Джерело статті: “https://pravda.lutsk.ua/separatysty-sviatkuiut-peremohu-iak-u-ldnr-vidreahuvaly-na-formulu-shtajnmajiera/”

ТОП новости

Разное

Вход

Меню пользователя