Вступ України в НАТО: литовський політик оцінив шанси

Конфлікт України з Росією через Крим і Донбас не є перешкодою для її вступу в НАТО.

Об этом сообщает Роспрес

Таку заяву в ефірі ObozTV зробив член парламенту Литви Гінтарас Степонавічюс, оцінюючи євроатлантичні перспективи України.

"Я впевнений, що з того моменту, коли Україна і її люди визначилися щодо своїх стратегічних пріоритетів, зокрема в прагненні стати членами НАТО, починаючи з Революції Гідності 2014 року, треба реально прагнути і концентрувати свої зусилля в цьому напрямку", – заявив литовський парламентарій.

Новини
Вступ до НАТО: в Раді заявили, що Україна "застрягла"

"Всі ми визнаємо, що це діючий і ефективний інструмент, який дає безпеку. Тому, думаю, і НАТО розуміє – чим більше учасників у цьому блоці, тим більше безпеки і для регіону, зокрема для конкретних країн", – додав політик.

Степонавічюс також прокоментував анексію Криму і війну на Донбасі, які називають перешкодами для членства України в Альянсі.

"Це фактор, який має деяке значення. Упевнений, що будуть докладатися величезні зусилля у великого сусіда, щоб це ніколи не сталося. Але це не є каменем спотикання, який не можна обійти", – зазначив він.

Новини
Україна захотіла новий статус партнера НАТО: з’явилися подробиці

"Якби ви подивилися на склад нинішніх членів НАТО, то у них ви теж би знайшли ситуації, які нелегко вирішувалися – Туреччина і Греція в одному блоці, питання розділеного Кіпру... Бачачи такі приклади, я кажу, що це не повинно стати і не стане перешкодою вашому становленню повноправним членом. Це не полегшить дорогу, але не стане і закритими дверима", – підкреслив литовський політик.

Україна в НАТО: литовський політик оцінив шанси

112.ua

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • Президент України Володимир Зеленський запропонував розглянути можливість приєднання України до програми розширених можливостей НАТО.


  • У січні 2020 року в Україні почалося впровадження перших дорожніх карт для української армії за стандартами НАТО.


  • Генеральний секретар Альянсу Йєнс Столтенберг вважає, що Україна і Грузія обов’язково стануть членами НАТО – це тільки питання часу.


Ток-шоу Oboz talk з Вадимом Колодійчуком дивіться щонеділі о 13:00 на ObozTV.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Війна на Донбасі" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/politics/vstup-ukraini-v-nato-litovskij-politik-otsiniv-shansi.htm”

ТОП новости

Разное

Вход

Меню пользователя